המלצות להתמודדות עם אזעקות והתרעת צבע אדום

June 12 2023Oded B

כמה מילים על החרדות הישראליות הטיפוסיות

נכון, המציאות הישראלית אינה פשוטה, בטח שלא קרובה לפתרון ביטחוני כלשהוא. לנוכח מציאות זו, אנו צריכים לדעת כיצד להתמודד עם מצבי דחק של אזעקות, מה שלרוב מלווה גם בלחצים, חרדות ופחדים. מה עושים? בשלב הראשון, חשוב להבין שהסטטיסטיקה לפגיעה היא נמוכה. מה הלאה? – קראו כאן.

טיפים להתמודדות עם לחצים וחרדות:

1) פנו למישהו שאתם סומכים עליו

דיבור ושיחה כללית על מה שגורם ללחץ, זו פעולה שיכולה לספק הקלה משמעותית. כמו כן, שיחה טובה יכולה לאפשר לכם לדון בפתרונות פוטנציאליים עם אדם אחר שאולי יוכל להציע עצות מועילות או רעיונות שלא עלו בדעתכם.

2) פעילות גופנית

פעילות ספורטיבית סדירה משחררת אנדורפינים שיכולים לשנות לטובה את מצב הרוח באופן מיידי, מה שיכול לעזור להתמודד עם לחץ וחרדות. לא פעם, אפילו הליכה קצרה או רכיבה על אופניים הן פעולות שיכולות להספיק כדי לעשות את ההבדל ברמת הלחץ

3) בזמן אזעקת צבע אדום

זכרו שאתם לא לבד, ישראלים רבים וטובים כמוכם נמצאים במצבי דחק מהסוג הזה. אם אפשרי, נסו לשוחח בוואטסאפ או בטלפון עם חברים, מכרים ובני משפחה שיכולים להרגיע אתכם ולשתף אתכם במצבם גם כן.

4) קבלו טיפול מקצועי

בין אם אתם מחליטים לקבל טיפול קוגניטיבי התנהגותי הנקרא גם CBT, או שמא אתם רוצים להיפגש עם פסיכולוג קליני לטיפולים דינאמיים, אלו יכולים רק לעזור.

חרדות לא צריכות לנהל את חייכם

כולם חווים מתח מדי פעם, במיוחד במדינה כה מתוחה-ביטחונית כמו ישראל, אבל אתם חייבים לזכור שמתח, לחצים וחרדות לא אמורים להגדיר ולנהל את החיים שלכם. זה נכון שהמציאות שלנו בישראל מאתגרת מבחינה ביטחונית, אבל עם כמה טיפים נכונים להתמודדות עם מצבי לחץ, ההתנהלות בתוך מצבי הדחק האלו יכולה להיות פשוטה וקלה יותר. בראש ובראשונה, אנחנו ממליצים שתיקחו הפסקה ותתרחקו מכל מה שגורם ללחץ.

באופן כללי, מלבד מצבים של אזעקות וצבע אדום, לא חסרות סיטואציות אשר מובילות אנשים לחרדות ולחצים. לכן, חשוב למצוא הסחת דעת כלשהיא, גם אם זה אומק שהיא רלוונטית רק לכמה דקות. לדוגמה, אתם יכולים להתחיל לעסוק בתרגילי נשימה עמוקה, שיטות שונות להרפיית השרירים בגוף ועוד.

מה עוד אפשר כדי להקל על דחק ולחץ?

מעבר לתרגול של נשימות והרפיות שונות, כדאי לזכור שלפעמים שינוי נוף יכול לעזור לשנות את נקודת המבט ולהחזיר דברים לפרספקטיבה. אם יש לכם אפשרות לכך, כדאי לנסות למצוא איזו חופשה טובה ברמת הגולן, בנגד או בכלל בחו”ל. גם אם זה זמני, זה מקל על תחושות הלחץ והחרדות.

בסופו של דבר, אפשר גם לקבל ייעוץ מאת פסיכולוג בחיפה או בכל עיר בה אתם מתגוררים. טיפול קוגניטיבי התנהגותי הוא רק אחד’ מהטיפולים האפשריים, כאשר בד”כ אנשים מוצאים מענה טיפולי באופן של פגישות דינאמיות הכוללות שיחות עם פסיכולוג. אם אתם מרגישים שאתם צריכים סיוע נוסף, אין זמן יותר מעכשיו כדי לקבל טיפול שיכול להקל עליכם.

#טיפול לניהול לחצים
#טיפול פסיכולוגי
#טיפולי CBT
#טיפים לאזעקת צבע אדום
Share:

long700

הישארו מעודכנים