איך בוחרים חבילת גלישה בחו”ל

May 21 2023Oded B

כאשר תחליטו לרכוש חבילת גלישה בחו”ל, אתם מיד תגלו שמלבד חברות הסלולר הגדולות כמו סלקום, בזק וכולי, ישנם גם לא מעט חברות סלולר אחרות אשר משווקות את החבילות האלו. במה בוחרים ולמה? הנה כמה טיפים, דגשים ודיבורים על חיסכון בכסף – קראו כאן.

אם אתם מתכננים לצאת מישראל בקרוב עבור נסיעת עסקים, למטרת טיול או לכל מטרה אחרת, חשוב לשקול את האפשרויות העומדות בפניכם. כאשר מדובר על חבילת גלישה לחו”ל, כל חבילה עשויה לשרת אתכם באופן שונה, בעוד כי חלק מהפיצ’רים של החבילות עשויים להיות לא רלוונטיים. למשל, הודעות סמס עשויות להיות לא רלוונטיות במקרה שמשתמשים ב-וואטסאפ. בתוך כך, כאשר בוחרים חבילת גלישה בחו”ל, צריך לקחת בחשבון את הגורמים הבאים:

  1. מגבלות נתונים של חבילת הגלישה.
  2. אזורים בהם חבילת הגלישה פעילה בהם.
  3. סוגי הפיצ’רים בחבילה (זמן שיחות, כמות הודעות וכולי).
  4. מחיר החבילה (אמור לנוע בין כ-50 – 150 ₪ בממוצע, לעיתים גם יותר).

חבילת גלישה בחו”ל מצריכה החלפת סים?

אם אתם רוצים לרכוש חבילת גלישה לחו”ל, אבל חוששים מפני ההתעסקות הטכנית עם הטלפון, ממש אין צורך לחשוש. חבילת גלישה בחול אינה מצריכה החלפת סים. רק צריך ליצור קשר עם חברת הסלולר, והיא כבר תסנכרן את הנייד בהתאם למדינה אליה אתם טסים.

עם זאת, חלק מהאנשים בכל זאת בוחרים להתקין כרטיס סים ייעודי עבור המדינה אליה הם טסים, מה שניתן לעשות ב-2 דרכים שונות:

  1. לרכוש כרטיס סים בישראל לפני הטיסה.
  2. לרכוש את הכרטיס כאשר נוחתים במדינת היעד.

אם מחליטים לוותר על חבילת גלישה ורוכשים במקומה כרטיס סים, ההמלצה הכי טובה היא לרכוש את הכרטיס בארץ. כך תוכלו למנוע כל מיני בעיות התקנה של הכרטיס.

מה כוללת חבילת גלישה מומלצת לחו”ל?

במחירים ממוצעים של כ-150 ₪ – 199 ₪, תוכלו לרכוש חבילות גלישה בחו”ל הכוללות כ-2 – 5 ג’יגה ל-30 יום. בתוך כך, חבילות אלו בד”כ יכללו גם X הודעות סמס חינם, כמו גם X דקות שיחה מחו”ל לישראל. ברוב המקרים, חבילות אלו מותאמות עבור משתמשים “קלים” באינטרנט.

אם אתם מחשיבים את עצמכם משתמשים “כבדים” אשר מפרסמים פוסטים, תמונות וסרטונים מחו”ל, תצטרכו בד”כ חבילה ללא הגבלה בחו”ל או חבילת גלישה עם 50 ג’יגה, מה שעשוי להימכר במחיר של כ-250 ₪ – 300 ₪ בממוצע.

אינטרנט בחו”ל: לסיכום, במה לבחור?

בסופו של דבר, ההמלצה הכי טובה היא לבחון מקרוב את הצרכים שלכם מהטלפון הנייד. אם אתם משתמשים בנייד הרבה או אולי עובדים עם האינטרנט, תוכלו לרכוש חבילת גלישה בחול בהתאם ולפי צרכיכם. עם זאת, ישנם גם פתרונות אחרים שנחשבים משתלמים, כמו למשל כרטיסי ESIM (אלו הם כרטיסים שאינם מצריכים החלפה פיזית של הכרטיס, אלא רק סריקת קוד QR).

בין אם תבחרו פתרון כזה או אחר, תקפידו לערוך איזושהי השוואת מחירים בין חברות הסלולר בישראל. כך תוכלו להבין כמה אתם אמורים לשלם בממוצע על כל פתרון אינטרנט, מה שעשוי להיות חסכוני מאוד כאשר טסים עם ילדים ויש צורך לרכוש כמה פתרונות.

Share:

long700

הישארו מעודכנים