מקרים נפוצים של רשלנות רפואית בלידה

May 01 2023doritr

לידה היא דבר משמח ומרגש ומרבית הלידות מסתיימות בצורה משמחת ומוצלחת. יחד עם זאת, ישנם מקרים שבהם רשלנות רפואית של הצוות הרפואי הנוכח במהלך הלילה, עלולה לגרום לנזק לאם או ליילוד. אם נוצר מצב שבו איש צוות רפואי כלשהי ביצע החלטה שגויה במהלך הלידה, לא שם לב לדבר שהיו אמורים לשים לב אליו או שעשה כל דבר אחר שגרם לנזק לעובר או לאם, הרי שמדובר על רשלנות רפואית שניתן לתבוע בגינה תביעת רשלנות רפואית בלידה. בכל מקרה שבו בית החולים או אנשי מקצוע מהתחום הרפואי הקשורים ללידה חורגים מסטנדרט הזהירות אשר נדרש ובגין זאת נגרם נזק ליולדת או ליילוד, כדאי לבחור בעורך דין מקצועי ומנוסה בתחום תביעות רשלנות רפואית בהיריון ובלידה שיעניק ייצוג הולם לתובעים.

איזה מקרים נפוצים של רשלנות רפואית בלידה ניתן למצוא?

הנה כמה מהמקרים הנפוצים ביותר של רשלנות רפואית בלידה:

ראשית כל, אם התינוק סובל מפגיעה מוחית כלשהי, הדבר יכול לנבוע מבעיות רפואיות שונות אשר חלקן קשורות למהלך הלידה לרבות: מחסור בחמצן למוח בזמן הלידה. מדובר על מצב שלרוב צוות רפואי יכול לזהות במהלך לידה על ידי ניטור רציף של היולדת ומתן תשומת לב לסימנים שיכולים להעיד על כך שהעובר מצוי במצוקה כלשהי מהסוג. אי מתן תשומת לב למוניטור אשר מראה סימנים שיכולים להעיד על מצוקה עוברית או אי ביצוע כל פעולה אחרת רלוונטית במצב המדובר, אשר גרמה לפגיעה מוחית כלשהי ביילוד, מהווה עילה רצינית לתביעת רשלנות רפואית בלידה.

שיתוק בפנים

לעיתים הצוות הרפואי יכול במהלך הלידה להפעיל לחץ משמעותי מדי על הפנים של התינוק שעלול לגרום לו לנזק עצבי. הנזקים הללו יכולים להתרחש בעיקר כאשר מדובר על לידה מכשירנית, כלומר, בלידה אשר בשלב הלחיצות הרופאים צריכים להשתמש במכשיר מלקחיים או וואקום בכדי לסייע לתינוק לצאת. במקרה שבו תינוק סובל משיתוק בפנים כתוצאה מלחץ שהופעל עליו בלידה, הרי שמדובר על עילה לתביעת רשלנות רפואית.

סוג נוסף של שיתוק שיכול להיווצר הוא שיתוק בשם ארב שבו העצבים נמתחים ונפגעים. לא פעם קשה לקבוע מי האשם בשיתוק המדובר ובכדי להוכיח רשלנות רפואית יש להוכיח כי הפעולות שהרופא ביצע או היעדר פעולות שהיה צריך לבצע ולא ביצע גרמו לנזק העצבי המדובר. רשלנות רפואית שמובילה לשיתוק המדובר יכולה לבוא לידי ביטוי בכמה דרכים: ראשית כל, לעיתים הרופא לא מזהה שהלידה עומדת להיות מסובכת ועל כן לא מפנה את היולדת לניתוח קיסרי שיכול למנוע את השיתוק המדובר, לעיתים מתרחשת משיכה חזקה מידי של הזרוע של היילד או של הראש שלו, לעיתים הראש שלו יכול להיתקע בתעלת הלידה ועוד.

זיהום במהלך הלידה

מקרה נוסף מוכר של רשלנות רפואית במהלך הלידה הם זיהומים. זיהומים שלא מטופלים בצורה ראויה במהלך הלידה מכיוון שלא מזהים אותם בזמן או בכלל, עלולים לגרום אצל התינוק פגיעה מוחית. תעלת הלידה מכילה חיידקים שונים שעלולים לגרום לתינוק נזק ועל כן אם יש זיהום פעיל שאיננו מזוהה בזמן, התינוק יכול להיפגע במהלך הלידה. הצוות הרפואי נדרש לזהות בזמן זיהומים ולהעניק טיפול ראוי ליולדת שימנע את הנזק שיכול להיווצר ליילוד.

Share:

long700

הישארו מעודכנים