שיפוץ נקודתי VS שיפוץ קומפלט – מה חשוב לדעת?

July 26 2023Oded B

בכל הנוגע לשיפוץ הבית, ישנן שתי אפשרויות עיקריות בימינו, והאמת שמאז ומתמיד:

  1. שיפוץ נקודתי: שיפוצים אלו מתוכננים ומבוצעים בחללים ספציפיים, על גבי מרצפות בחלל מסוים וכולי.
  2. שיפוץ מלא: בישראל אנחנו מכנים אותם שיפוצי קומפלט, מה שכמובן כבר מצריך הגדרת תקציב אחרת מאשר השיפוצים הנקודתיים.

במאמר הבא, נרחיב על כמה דגשים שחשוב לקחת בחשבון טרם מאתרים קבלנים ואנשי מקצוע, המשיכו לקרוא.

מה חשוב לקחת בחשבון בעת ביצוע שיפוץ בדירה?

שיפוץ נקודתי מאפשר להתמקד בשיפוץ חלקים ספציפיים בבית, כמו המטבח או האמבטיה, בעוד ששיפוץ קומפלט כרוך בשיפוץ של כל החלל. אז, רגע לפני שיפוץ חלל שלם, קודם כל, חשוב לדעת שלפני שקופצים מעל הפופיק ומגדירים תקציב גבוה לשיפוץ, יש פתרונות זמינים וזולים יותר. למשל, אם אתם מתכננים שיפוץ נקודתי בחדר המקלחת, דעו כי ניתן גם לבצע ציפוי אמבטיה שיוביל את חדר המקלחת שלכם להיראות פנטסטי, לא פחות מזה.

בסופו של יום, כל פרויקט יצריך ממכם הכנה אחרת. לא פעם, אנשים בטוחים שהם נכנסים לפרויקט מסוג X, אבל בסופו של דבר מגלים עלויות אחרות לגמרי ממה שהם תכננו. לכן, המלצה חשובה נוספת היא – להשאיר בצד תקציב מסוים עבור אותן הוצאות בלתי צפויות. בסדר גודל כזה או אחר, העלויות הבלתי צפויות תמיד מגיעות איכשהו, אז התכוננו לכך עם תקציב אקסטרה של כ-15% מסך הפרויקט

אם כך, במה לבחור – שיפוץ נקודתי או שיפוץ קומפלט?

ובכן, התשובה לשאלה באיזה מהם תבחרו תלויה לחלוטין במידה רבה בתקציב שלכם, במגבלות הזמן ובתוצאה הרצויה בסופו של תהליך. בשורה התחתונה, שיפוצים נקודתיים לא דורשים הרבה זמן, מאמץ ולקיחת ימי חופש מהעבודה כדי להשגיח על הפועלים של הקבלן. זה גם יתרון כלשהו, ככה שכדאי לקחת אותו בחשבון.

מהצד השני של “מטבע” השיפוצים הנקודתיים, אם אתם מחפשים שינויים דרמטיים יותר בעיצוב של הבית שלכם, אז כנראה ששיפוץ קומפלט הוא מה שכדאי לכם ללכת עליו. אם תלכו על הכיוון הזה, אתם יכולים להתאים אישית את החלל שלכם בדיוק איך שאתם רוצים, כמו גם להחליף אביזרים סניטריים ישנים, לבצע הלבשת אמבטיה או החלפת ריצוף ועוד.

לסיכום, מה הצעד הראשון בשיפוץ הבית?

כשמדובר בשיפוץ נקודתי, לעומת שיפוץ מלא, המפתח המרכזי והחשוב ביותר הוא לדעת מה הצרכים והתקציב שלכם לפני שאתם מקבלים כל החלטה כזאת או אחרת. שתי האפשרויות יתנו לכם תוצאות שונות, אז קחו בחשבון כי בדיקה מראש של כל האפשרויות יכולה לעזור לכם לעשות את הבחירה הנכונה. כמו כן, זכרו כי לא כל סוג של שיפוץ בהכרח צריך להיעשות בעזרת איש מקצוע.

אבל, למרות מה שציינו כאן לעיל, חובה לזכור שתמיד עדיף להשאיר פרויקטים גדולים בידי מומחים. למשל, צביעת קירות אין בעיה לעשות לבד. איטום מרצפות בחדר המקלחת? ברור שיהיה עדיף להסתייע באנשי מקצוע אשר באמת יודעים מה הם עושים. אם תפעלו נכון, הצעד הראשון שלכם יהיה הגדרת תקציב. לאחר מכן, הגדרת תוכנית פעולה ואז – איתור אנשי מקצוע. בהצלחה!

Share:

long700

הישארו מעודכנים