אסטמה של העור אצל ילדים ותינוקות

May 02 2023Oded B

אסטמה של העור היא סוג של אקזמה המשפיעה על העור, וכתוצאה מכך עלולים להופיע מכלול של תסמינים. אם אתם חושדים שאתם או ילדכם סובלים ממצב זה, הטיפול הטוב ביותר בד”כ יכלול ייעוץ רפואי בתור התחלה. מה בהמשך? המשיכו לקרוא.

אסטמה של העור נקראת גם “אטופיק דרמטיטיס” בשפה המקצועית-רפואית, כאשר מצב זה יכול להיגרם מתוך סיבות שונות. החל מחשיפה לחומרים מגרים או אלרגנים ועד ללחצים וסטרס או סיבות גנטיות, הסיבות למחלה זו עשויות להיות מגוונות מאוד. בתוך כך, הסממנים העיקריים של אטופיק דרמטיטיס עשויים לכלול את הבאים:

  1. אדמומיות של עור הגוף
  2. גירודים באזורים שונים של הגוף
  3. יובש וקשקשים בחלקי הגוף השונים.
  4. זיהומים במקרה שהמצב אינו מטופל.

למה וכיצד לטפל באסטמה של העור?

כאמור, חשוב לקבל טיפול מתאים עבור אסטמה של העור מכיוון שהיא עלולה לגרום לאי נוחות משמעותית ואף להוביל לזיהומים בעור. הטיפולים יכולים לכלול שימוש בקרמים מקומיים, אבל במקרים מסוימים הרופאים עשויים לרשום תרופות דרך הפה.

כמו כן, רופאים עשויים להמליץ על שינויים באורח החיים (במקרה של מבוגרים). עם טיפול נכון, אטופיק דרמטיטיס הינו מצב אשר ניתן לניהול וניתן לשמור עליו תחת שליטה. עם זאת, יש לציין כי אטופיק דרמטיטיס הוא מצב מאוד אינדיבידואלי וחשוב להבין את הטריגרים והצרכים של כל ילד או תינוק מטופל.

הקשר בין אלרגיות לבין אסטמה של העור

לפי לא מעט מחקרים בנושא, אטופיק דרמטיטיס מתפתח בדרך כלל אצל אנשים, תינוקות וילדים עם נטייה גנטית לאלרגיות. יש לציין, אלרגנים מסוימים יכולים פחות ויותר לעורר התקף של אטופיק דרמטיטיס וכן לגרום לעור מגרד ויבש, שלפוחיות ופריחה.

בנוסף, כאשר הגוף בא במגע עם גורמים סביבתיים כמו קרדית האבק, פרווה של חיות מחמד, אבקה ומזונות מסוימים, גם במקרים אלו יכולה להתפתח אסטמה של העור. בתוך כך, לעיתים מבצעים הרופאים בדיקות אלרגיה כדי לקבוע אם אלרגיות תורמות להתלקחות האקזמה של תינוקות.

מהו הטיפול המומלץ לאסטמה של העור?

כאמור לעיל, אסטמה של העור מטופלת באמצעים שונים ובטכניקות שונות, הכול תלוי בנסיבות הספציפיות של אותו מטופל\ת. עם זאת, קיימים מספר טיפולים אשר נחשבים נפוצים בישראל ובעולם, כמו למשל קרמים אשר תפקידם הוא להחדיר לחות בריאה לעור יבש ומגורה. חשוב לדעת, חלק מהקרמים מכילים סטרואידים, פרט שחשוב לשקול מראש.

אם תשאלו את צוות המומחים של atopicom, הם יגידו לכם שהטיפול הטוב ביותר הוא זיהוי הטריגרים ומניעתם. עם זאת, ניתן גם לפנות לטיפולים כמו דיקור סיני, פוטו-תרפיה, נטורופתיה ועוד. אם אתם או ילדכם מתמודדים עם חשד לאטופיק דרמטיטיס, ההמלצה היא לפנות לייעוץ רפואי או לאנשי הטיפול הנכונים לכם – קבלו ייעוץ ללא התחייבות מחברת atopicom כעת.

Share:

long700

הישארו מעודכנים