איך להתגרש יפה? 6 טיפים שימושיים

May 02 2023doritr

ישנם לא מעט זוגות אשר מחליטים להתגרש בשל סיבות שונות. הליך גירושין הוא לא הליך פשוט ולא מעט זוגות מוצאים את עצמם מגיעים למאבקים מכוערים ביותר בבית המשפט. בכל הנוגע לגירושין, חשוב מאוד להבין כי כדאי לעשות זאת בצורה נכונה וזאת בכדי למנוע סבל הן של כל אחד מבני הזוג ובמקרה שבו יש ילדים, גם למנוע סבל מהם ולאפשר להם להתמודד עם המצב בצורה הבריאה, הנכונה והטובה ביותר. במאמר הבא תקבלו 6 טיפים לגירושין בצורה בריאה וטובה.

טיפים להליך גירושין מוצלח

טיפ ראשון וחשוב הוא להיערך להליך המדובר מבעוד מועד. מיד כאשר מחליטים שמעוניינים להתגרש יש להתחיל לרכז מסמכים שיכולים להיות רלוונטיים להליך. המטרה היא להגיע להליך המדובר בצורה מסודרת עם כל הטפסים, ההסכמים והאסמכתאות הקשורים לרכוש המשותף של בני הזוג או לכל נושא אחר שקשור להליך הגירושין.

טיפ שני וחשוב הוא לזכור שהליך גירושין הוא לא הליך פשוט, לא פעם הוא רווי ברגשות קשים כגון: כעס אחד על השני, רצון לנקום ולפגוע אחד בשני ועוד. אם יש לכם ילדים, חשוב שתזכרו שעליכם לעשות את כל מה שניתן בכדי שהילדים שלכם לא ייפגעו בהליך המדובר. כדאי לדבר עם הילדים בצורה טובה ובליווי של אנשי מקצוע על עניין הגירושין ולא לחשוף בפניהם מריבות או קשיים שצצים בהליך שכן הדבר יכול להסב להם נזק נפשי כבד ומתמשך.

טיפ חשוב ביותר הוא לבחור גישור גירושין. תהליך גישור גירושין הוא הליך שיכול לסייע לכל זוג להגיע להסכמות אודות סוגיות הנוגעות להליך הגירושין בצורה יפה ומכבדת. כלומר, גם אם אינכם מסכימים זה עם זה כלל לגבי הסוגיות שונות, הליך גישור גירושין המוצע על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום, יכול להביא אתכם להסכמות הדדיות שיהיו טובות ומתאימות לשניכם ועל כן, אם אתם רוצים להימנע מסכסוכים וקשיים בהליך גירושין, כדאי שתבחרו גישור.

טיפ רביעי הוא לפנות לעורך דין מקצועי ומומחה בתחום גירושין, אשר יסייע לכם לנסח הסכם גירושין מקצועי לאחר שהגעתם לכל ההבנות הרלוונטיות בהליך הגישור. המטרה היא שההסכם יהיה מנוסח בצורה ברורה, תקינה מבחינה משפטית על מנת שיקבל אישור בבית המשפט ועוד.

טיפ חמישי וחשוב הוא לזכור שעל אף שהליך הגירושין מעורר מתיחות בין הצדדים, חשוב מאוד לפעול בצורה מתונה בו ולהפעיל שיקול דעת בריא, אין להפעיל אלימות כלפי בן או בת הזוג, אין להשתמש בילדים בכדי לנקום בבן או בת הזוג, אין להגיע למצב של ניכור הורי של כל אחד מהצדדים ועוד. עליכם לפעול בצורה מתונה ובקור רוח על מנת שההליך יתבצע בצורה הבריאה והטובה ביותר.

טיפ שישי ואחרון הוא להבין שאין תיק גירושין אחד שדומה לאחר ועל כן, חשוב מאוד שלא תקבלו עצות מאנשים שעברו את ההליך כעובדה מוגמרת ותפעלו על פיהן בלבד. לא פעם דבר שהיה נכון לזוג אחד שהתגרש, לא יהיה נכון לכם. עליכם להחליט מה נכון לכם באופן ספציפי בלי שום קשר לעצות מאחרים.

Share:

long700

הישארו מעודכנים